ULTRADZWIEKI

ultradzwieki

Ultradźwięki to fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż 16 kHz (to znaczy przekraczającej górny próg słyszalności dla człowieka) i niższej od 100 MHz (hiperdźwięk).
Wytwarzają energię, która przenika przez tkanki i mięśnie uaktywniając błonę komórkową. Wywołują w ten sposób zmiany fizyczne i chemiczne w miejscu działania na tkanki.

Efekty działania ultradźwięków na skórę:
Wytwarzają ciepło, które poprawia krążenie krwi i limfy, relaksuje mięśnie I przyspiesza metabolizm komórek.
Pomagają też w penetracji i absorbcji leków i kosmetyków przez skórę jak i przyspieszają regenerację komórek, redukują opuchlizny i obrzęki oraz zmniejszają napięcia mięśni. Ppomagają wygładzić zmarszczki, złuszczają naskórek, mają gojący i regenerujący wpływ na rany, hamują stany zapalne jak i zwiększają nawilżenie skóry
Stanowią też wsparcie w  terapii trądzika, zmniejszają pory, nadają skórze zdrowy blask i świeży wygląd!

Zastosowanie ultradźwięków:
UItradźwięki zalecamy do zabiegów twarzy, ciała, w celu ożywienia komórek skóry, usuwania cellullitu i nadmiernego owłosienia.
Aparat do ultradźwięków, posiada specjalnie skonstruowaną szpatułę, głowicę która zostaje wprowadzona w drgania o częstotliwości ultradźwiękowej. Aktywne preparaty są wtłaczane w pory skóry, co podnosi ich skuteczność. Wibracje w połączeniu z preparatami leczniczymi, powodują przejściowe rozszerzenie porów i ich zmiękczenie, umożliwiając dokładne usunięcie zanieczyszczeń, pozostałości kosmetyków oraz obumarłych komórek naskórka. jonoforezaEfektem końcowym wibracji jest silne nawilżenie naskórka, przyśpieszona cyrkulacja krwi, wzmocnienie tkanki skórnej i zwiększony metabolizm komórek. Impulsy ultradźwiękowe, wędrując w dół metalowej szpatułki, wprawiają w ruch jej końcówkę i powodują tak szybką wibrację, że każdy kontakt ze skórą wpływa na pozostałe cząsteczki. W ten sposób usunięte zostają zaskórniki, martwe komórki, zanieczyszczenia, przebarwienia i plamy posłoneczne. Zmiana pozycji szpatułki umożliwia intensywny mikromasaż skóry, który wspomaga głęboką penetrację kosmetyków, bez naruszania równowagi jonowej. Mikromasaż polecany jest tylko dla skór dojrzałych ze względu na silne właściwości liftingujące.

 
 

peeling kawitacyjnyObecnie ultradźwięki stosuje się na szeroką skalę w kosmetyce jako peeling ultradźwiękowy, znany także pod nazwą peelingu kawitacyjnego. Służy on do głębokiego oczyszczania skóry, który jest zupełnie bezinwazyjny i może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze, jego zaletą jest brak skutków ubocznych. Działa na skórę poprzez naturalne wibracje, regeneruje skórę, oczyszcza pory i wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Ultradźwięki możemy wykorzystać w zabiegach dla poszczególnych problemów skórnych: zmarszczki, trądzik, trądzik różowaty, teleangiektazje, blizny.