Depilacja EpilFree

Depilacja EpilFree

EpilFree to system trwałej redukcji owłosienia oparty o naturalne składniki roślinne. Został stworzony przez dr. Joela Konisa – znanego na całym świecie naukowca specjalizującego się w kosmetologii. System EpilFree składa się z trzech linii produktowych: Facial do twarzy, Intim do delikatnych części ciała (takich jak bikini czy pachy) oraz Body do partii ciała, takich jak plecy, ręce, nogi.

Głównym aktywnym składnikiem preparatu jest naturalny wyciąg jaskółczego ziela (Cheldonium Majus), który hamuje podział komórek, spowalniając tym samym odrost włosów. Podobnie przywrotnik alpejski, działa na komórkę i hamuje jej podział. Dodatkowo kosmetyk ma w swoim składzie wyciągi z rozmarynu i eukaliptusa, które posiadają naturalne składniki odżywcze oraz wyciągi z rabarbaru i lukrecji, mające z kolei właściwości łagodzące. Preparaty aplikowane są na skórę zaraz po depilacji, kiedy po usunięciu włosków wraz z cebulkami, mieszki włosowe są otwarte, co umożliwia ich penetrację przez substancje aktywne zawarte w kosmetykach EpilFree i dotarcie do komórki włosa, zaprzestając tym samym jej podziałowi.
Największymi zaletami EpilFree są: skuteczność, bezbolesność, możliwość stosowania dla włosów i karnacji, przy których użycie lasera bądź IPL jest mało skuteczne, możliwość opalania po zabiegu, bezpieczeństwo.

Efekty

Seria zabiegów EpilFree pozwala ograniczyć o około 85% tempo wzrostu włosów i ich ilość. Po zabiegach z EpilFree włosy, które odrastają w mniejszej ilości są jaśniejsze, słabsze, często także osłabione na tyle, że same się wykruszają. Ogromnym plusem tej metody jest również fakt, że znajduje zastosowanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dla wszystkich rodzajów skóry i włosów (w tym ciemnej karnacji, jasnych, siwych, rudych włosów, w przypadku których depilacja laserem lub IPL-em jest mało skuteczna).

Bezpieczeństwo
Kosmetyki zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa i efektywności w laboratorium Cosmopar Labs we Francji. Produkt jest zarejestrowany w Unii Europejskiej i USA.

epilfree