Oczyszczanie manualne

oczyszczanie manualneManualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny, który składa się przede wszystkim z ręcznego wyciskania zaskórników i drobnych ropnych pryszczy. Jednak całość zabiegu to także inne działania, mające na celu sprawienie, by oczyszczanie było jak najdokładniejsze. Całość trwa około dwóch godzin. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach.

Zaczynamy od oczyszczenia twarzy z zanieczyszczeń i makijażu mleczkiem i pianką. Kolejnym krokiem jest tonizowanie za pomocą toniku. Później stosowany jest peeling dobrany do rodzaju cery – może być np. enzymatyczny lub drobnoziarnisty – dzięki czemu martwy naskórek zostanie złuszczony. Następnie stosowana jest specjalna maseczka z alg lub inna, rozpulchniająca skórę. Za pomocą wapozonu rozgrzewa się skórę ciepłą parą.
Oczyszcza się twarz, wyciskając zaskórniki i pryszcze. Później przeprowadzana jest dezynfekcja z zastosowaniem darsonwalizacji. Na końcu nakłada się maskę łagodzącą lub specjalny krem do twarzy. Cena zabiegu waha się w zależności od stanu skóry, a także od wybranych składników zabiegu (np. krem zamiast maseczki będzie tańszy, zwykła maseczka nawilżająca będzie tańsza niż maseczka z alg).